Veterinarijos klinika pastebi, kad dažniausios problemos su keturkojų dantimis kyla dėl netinkamai nuvalyto arba visai nenuvalyto minkštųjų apnašų sluoksnio. Čia besiveisiančios bakterijos sukelia dantenų uždegimą – gingivitą. Jei problema nesprendžiama laiku, ji stiprėja, plinta ir perauga į periodontitą. Veterinarija Vilniuje ar kitame mieste padės užkirsti kelią ligos plitimui, tačiau daug kas priklauso ir nuo to, ar gyvūnas specialistui parodomas laiku, t. y., ligai neįsisenėjus, svarbų vaidmenį atlieka ir profilaktinė gyvūno dantų priežiūra, už kurią atsakingas pats šeimininkas.
Gana dažna problema, su kuria susiduria tiek šunys, tiek katės – įvairios dantų traumos. Paprastai šiuo atveju gyvūnas susižeidžia dantis, jie nulūžta, atsiveria danties viduje esanti pulpa, sukelianti pulpito ligą. Jei problema pastebima per vėlai, ji gali pereiti į viršutinį periodontitą.
Sunerimti dėl gyvūno sveikatos reikėtų tuomet, jei jaučiate, kad iš augintinio burnos sklinda nemalonus kvapas, gyvūnas jaučia diskomfortą kramtydamas maistą. Paprastai šiuo atveju kalbama apie gingivitą, tačiau gyvūną gali kamuoti ir rimtesnės odontologinės problemos. Jei iš augintinio burnos sklinda prastas kvapas, apžiūrėję dantis matote dantenų patinimą, gali būti, kad gyvūną vargina pulpitas ar periodontitas. Bet kuriuo atveju turėtumėte nieko nelaukti ir parodyti gyvūną veterinarui, kuris įvertins augintinio dantų būklę ir padės parinkti tinkamiausią gydymą.
Kaip rūpintis augintinio dantimis?
Viena svarbiausių priemonių, padedanti užkirsti kelią problematiškai dantų būklei, yra tinkama dantų ir burnos priežiūra. Kiekvienas šeimininkas turi žinoti, kad dantų apnašos nėra vien tik estetinė problema ir laikui bėgant tampa rimtų susirgimų priežastimi, gali sukelti ne tik stomotologines bėdas, bet ir kvėpavimo takų infekcijas, lėtinius bronchitus, kosulį. Siekiant pasirūpinti augintinio sveikata, būtina reguliariai valyti gyvūno dantis. Šiuo atveju galima naudoti žmonėms skirtą itin švelnų dantų šepetėlį arba specialiai gyvūnams skirtą šepetuką. Bet kuriuo atveju jums bus reikalinga gyvūnams pritaikyta dantų pasta. Nepamirškite ir dantų valymo priemonių, kurias augintinis galėtų naudoti savarankiškai, t. y. specialiai dantis valančių skanėstų.
Jei matote besiformuojančias, tačiau nedideles dantų apnašas, jas galite pašalinti namuose, naudodami specialiai šiam tikslui skirtą valomąjį gelį. Jei apnašos yra įsisenėjusios, kietos ir didelės, kreipkitės į veterinarijos gydytoją, kuris atliks instrumentinį dantų valymą.
Gyvūnų dantis reikia prižiūrėti taip pat kaip savo realiai. Tik svarbu atrast tinkamas priemones. Mes iš https://vetspot.lt/produkto-kategorija/vaistine/ vieną kartą pabandėm ir taip gerai tiko mūsų pinčeriui, jog dabar tik iš čia ir perku.