Nevaisingumo priežastys, gydymas ir patarimai, kaip su juo susidoroti

MedicinaNevaisingumas yra realybė daugeliui porų ir asmenų, ir tai gali būti sunki ir emocinga patirtis. Svarbu būti gerai informuotam apie nevaisingumo priežastis, gydymo būdus ir galimus įveikos metodus, kad geriau suprastumėte ir suvaldytumėte situaciją. Nevaisingumo priežastys gali būti įvairios – nuo medicininių būklių iki gyvenimo būdo veiksnių, o gydymo būdai gali būti medikamentinis, chirurginis ir pagalbinio apvaisinimo. Be to, yra įvairių įveikos patarimų, padedančių asmenims ir poroms geriau valdyti savo emocijas susidūrus su nevaisingumu. Žinodami apie nevaisingumo priežastis, gydymo būdus ir įveikimo patarimus, su nevaisingumu susiduriantys asmenys gali jaustis stipresni ir geriau pasiruošę priimti sprendimus dėl savo sveikatos ir ateities.

Nevaisingumas apibrėžiamas kaip negalėjimas pastoti po vienerių metų bandymų (arba šešių mėnesių, jei moteris yra vyresnė nei 35 metų). Yra daugybė priežasčių, dėl kurių žmonės negali pastoti. Sąvoka "nevaisingumas" apibūdina negalėjimą pastoti, o ne negalėjimo priežastį. Nors nevaisingumas gali ištikti bet kurį žmogų, jis pasireiškia maždaug vienai iš aštuonių porų. 25-29 metų amžiaus moterims yra 12 proc. tikimybė būti nevaisingoms; 30-34 metų amžiaus moterims ši rizika padidėja iki 19 proc., o 35-39 metų amžiaus moterims – iki 33 proc. Vyrų nevaisingumo rizika 25-29 metų amžiaus grupėje yra penki procentai, 30-34 metų amžiaus grupėje ji padidėja iki 10 procentų, o 35-39 metų amžiaus grupėje siekia 18 procentų. Nevaisingumo terminas dažnai netiksliai vartojamas apibūdinti vėluojančiam pastojimui. Vėluojantis pastojimas yra tiesiog laiko klausimas; tai nebūtinai reiškia, kad pora niekada negalės pastoti. netradicinemedicina.com ir šios problemos eksperto įžvalgos.

Nevaisingumo priežastys

Yra daug galimų nevaisingumo priežasčių, pradedant gyvenimo būdo veiksniais ir baigiant medicininėmis ligomis. Kai kurios iš dažniausiai pasitaikančių nevaisingumo priežasčių yra šios: – Infekcijos – tam tikros infekcijos, pavyzdžiui, virusinės lytiniu keliu plintančios infekcijos arba bakterinės lytiniu keliu plintančios infekcijos, gali sukelti nevaisingumą, nes pažeidžia reprodukcinius organus. – Genetika – kai kurios genetinės būklės gali sukelti nevaisingumą, įskaitant policistinių kiaušidžių sindromą (PCOS) arba endokrininius sutrikimus. – Amžius – vyresnėms nei 35 metų moterims ir vyresniems nei 40 metų vyrams yra didesnė nevaisingumo rizika. – Svoris – antsvoris gali sukelti hormonų pusiausvyros sutrikimą, kuris gali lemti nevaisingumą. – Rūkymas – rūkymas yra susijęs su padidėjusia nevaisingumo rizika tiek vyrams, tiek moterims.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *