Šiandien prezervatyvai – viena dažniausiai naudojamų kontracepcijos priemonių. Nieko nuostabaus – juos naudoti labai paprasta, be to, tai neturi jokio poveikio sveikatai ir vaisingumui. Nors kontracepcijos pasirinkimu tikrai negalime skųstis, prezervatyvai vis dar yra viena veiksmingiausių ir populiariausių kontracepcijos priemonių. Prezervatyvai nėra jokia naujiena – juos naudojo egiptiečiai dar 1000 m. pr. Kr. Pirmieji prezervatyvai buvo labiau reikalingi ritualui – jie labiau priminė gaubtelius nei dabartinius prezervatyvus, ir buvo puošiami brangakmeniais. Legenda pasakoja, kad pirmieji prezervatyvai atsirado dar anksčiau – pasakojama, kad karalius Minas dar 1400 m. pr. Kr. naudojo gyvulių pūsles, kad apsaugotų savo meilužes nuo… savo „nuodingos” sėklos. VII amžiuje prezervatyvai buvo gaminami iš… drobinių maišelių. Sunku pasakyti, ar tai tikrai veiksminga apsisaugojimo priemonė, tačiau kažkuo juk reikėjo tikėti. Apsisaugojimo priemonių žmonės prisigalvodavo įvairių, pavyzdžiui, buvo tikima, kad varpą ištepus derva ar svogūnų sultimis, taip pat galima apsisaugoti nuo neplanuojamo nėštumo.
19 amžiuje prezervatyvai gaminti iš gumos, ir tik dar vėliau prezervatyvai buvo naudojami iš gyvulių žarnų, ir tik daug vėliau, maždaug 1930-aisiais pradėta naudoti kaučiuko lateksą. Iki šių dienų dažniausiai prezervatyvai dažniausiai gaminami iš latekso, ir jų patikimumas siekia 97,3 procentų, tačiau jų patikimumas gali būti toks tik tuomet, kai prezervatyvai naudojami teisingai. Kaip matome, jų patikimumas tik kiek mažesnis nei hormoninės kontracepcijos. Sargiai dažniausiai pasirenkami dėl to, kad jie visiškai nėra kenksmingi ir gana efektyviai apsaugo ne vien tik nuo neplanuojamo nėštumo, bet ir nuo lytiškai plintančių ligų. Prezervatyvai kol kas tėra vienintelė kontracepcijos priemonė, galinti apsaugoti nuo lytiškai plinančių ligų. Kartais pasitaiko tokių atvejų, kad vyras arba moteris būna alergiški lateksui, tačiau tokių atvejų pasitaiko itin retai. Jei esate alergiški lateksui, tai tikrai nereiškia, kad negalite naudoti prezervatyvų, nes juos tiesiog galime pasirinkti iš kitų medžiagų. pavyzdžiui iš poliuretano arba sintetinių elastomerų. Pastebėta, kad dažniausiai alergiški lateksui būna tam tikrų profesijų žmonės, pavyzdžiui, medikai.
Taigi, prezervatyvai tikrai nėra naujiena, ir jie naudojami jau kelis tūkstančius metų. Prezervatyvų gamyba vis labiau tobulėja, taigi, tikėtina, kad ateityje turėsime dar labiau patobulintus prezervatyvus, ir jų naudojimas nebekels jokių nepatogumų abiems partneriams.