Savęs žalojimas – tai nuolatinis savo kūno žalojimas. Savęs žalojimas gali būti emocinės kančios požymis, ir tai galite daryti to net nesuvokdami. Dažnai jauni žmonės save žaloja norėdami susidoroti su stresu, depresija, žema saviverte ir kitomis psichologinėmis problemomis. Jei galvojate apie pjaustymąsi ar savęs žalojimąsi, yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad padėtumėte sau pasveikti po šio fakto. Štai keletas naudingų patarimų, kaip kovoti su mintimis apie savęs žalojimą. www.psichologas.org ir specialistų patarimai. www.psichologas.org ir konsultacijos.
Pasikalbėkite su kuo nors
Jei save žalojate, svarbu su kuo nors pasikalbėti. Neprivalote žmogui pasakoti visko (niekam neprivalote pasakoti visko), bet jums reikia su kuo nors pasikalbėti. Papasakokite patikimam suaugusiajam, pavyzdžiui, tėvams, mokytojui ar konsultantui. Taip pat galite pasikalbėti su gydytoju arba slaugytoju, kuris gali padėti jums gauti jūsų būklės gydymą. Savęs žalojimas dažnai yra emocinio savęs žalojimo forma; pokalbis su kuo nors gali padėti geriau suprasti, kaip jautiesi, ir leisti tau žinoti, kad esi ne vienas. Tai taip pat gali padėti atrasti naujų įveikos įgūdžių ir išmokti geriau išreikšti savo jausmus.
Pratimai padeda kovoti su stresu ir susijaudinimu
Įrodyta, kad pratimai mažina stresą, gerina miegą ir didina pozityvių minčių kiekį. Tyrimais nustatyta, kad aerobikos treniruotės gali sumažinti streso hormonų kiekį ir pagerinti kraujotaką, pagerinti nuotaiką, koncentraciją ir energijos lygį. Svarbu rasti jums tinkamus pratimus, o prieš pradėdami bet kokią naują mankštą, ypač jei esate jaunesni nei 18 metų, turėtumėte pasikonsultuoti su specialistu. Įvairūs tyrimai parodė, kad reguliari mankšta gali būti naudingas būdas padėti sergantiesiems depresija pasijusti geriau. Tiesą sakant, tai netgi gali būti naudingas būdas užkirsti kelią šiai būklei tiems, kurie yra jai jautrūs. Reguliarūs fiziniai pratimai iš tikrųjų gali sumažinti depresijos simptomų kiekį. Tyrėjai mano, kad fiziniai pratimai, kurie daro mus laimingesnius ir optimistiškesnius, gali net padėti išvengti depresijos.
Išmokite savipagalbos įgūdžių
Savęs žalojimas dažnai susijęs su nerimu ir depresija, todėl gali būti gera idėja išmokti savipagalbos įgūdžių, padedančių susidoroti su šiais jausmais. Pavyzdžiui, galite išmokti atsipalaidavimo technikų, savihipnozės arba kognityvinės elgesio terapijos (KET), kuri gali jus išmokyti, kaip elgtis su nerimą keliančiomis mintimis ir kaip kontroliuoti savo mintis. Taip pat galite pasidomėti sąmoningumu, kuris yra būdas sutelkti dėmesį į dabartį. CBT yra ypač veiksminga, nes ji pagrįsta moksliniais įrodymais ir gali padėti įveikti tokias problemas kaip žema savivertė ir išmokti iš naujo save vertinti
pirmiausia reikia kreiptis pas specialistą, kad jis padėtų susitvarkyti su tokiomis mintimis. Gerai jeigu žmogus pats supranta, mano draugė lankėsi pas https://harmonijosklinika.lt/paslaugos/psichiatro-psichoterapeuto-konsultacija/ jai tuo metu labai padėjo, atrodo kaip visai kitas žmogus dabar